A Touche Éclat Dupe?

I'm sure you all know this little golden thing. A YSL Touche Éclat is a classic brightening pen which became a cult product but the price tag makes it not that affordable. That's why I want to show you my latest beauty favourite and possibly a pretty close Touche Éclat dupe.

I bought the L'Oréal Lumi Magique about two weeks ago and I've been loving it ever since. Mainly because it reminds me of the YSL one so much (yep the packaging of both of them is stunning, it has the same applicator,..) And I actually think it's even better and there are the reasons why. First - if you've never tried Touche Éclat it's not a concealer it's more of a brightener/highlighter. You can use it under your eyes if you want to or have to but the coverage is nothing overwhelming so don't be dissappointed (I recommend using it in the corners of your eyes, on your cheekbones etc.). That's not the same with the L'Oréal one - the coverage is actually pretty good and it even covers blemishes. Second - it has the same effect as Touche Éclat. It instantly brightens your face up, all naturally, just like you had a really nice and long sleep. And finally there's the price tag. Touche Éclat retails for about three times more than the Lumi Magique. I would say that if you want a bit more coverage but a nice highlighting effect then go for the Lumi Magique (the only downside I found is the fact that it's a bit more drying around the nose). But if you want just a highlighter and also wanna splurge a bit, than you know what to do. 

have you tried one of these?
FACEBOOK/INSTAGRAM
___________________________________________________
CZ
Myslím, že všichni ho znáte. Korektor co vlastně není korektor, ale highlighter. YSL Touche Éclat je vcelku kultovní produkt a od toho se odvíjí i jeho cena. Zvlášť kvůli tomu jsem Vám chtěla ukázat něco, co se mu hodně podobá a cena už je 'o něco' přijatelnější. 

L'Oréal Lumi Magique jsem si koupila před cca dvěma týdny a od té doby nepoužívám skoro nic jiného. Hlavním důvodem je taky to, že mi připomíná už zmíněný Touche Éclat (hodně podobné balení, aplikátor, no vidíte to sami) a troufám si i říct, že je o něco lepší. Takže jako první, pokud jste nikdy neměli v ruce ten od YSL, je to prostě klasický highlighter v peru, který je často brán jako korektor - můžete ho samozřejmě používat pod oči, také ho tak používám při dnech, kdy to s těmi kruhy není tak hrozné, ale nebuďte zklamaní jeho krycí schopností. Zato ten od L'Oréal má nejen ten stejný rozjasňující efekt Touche Éclat, ale ještě k tomu kryje (a to bez problémů i všelijaké pupínky). Další jeho skvělou vlastností je, jak jsem již zmínila, jeho projasňující efekt. Nejradši ho používám v koutcích oka a na lícních kostech, má hezký přirozený efekt, nic přehnaně výrazného. Prostě vám jen přidá pár hodin spánku. No a teď to (asi pro většinu lidí) nejpříjemnější - cena. Ve většině drogérií se dá koupit za necelých 300 Kč, oproti tomu Touche Éclat seženete v parfumériích za cenu pohybující se od 700 Kč do 800 Kč. A to už nějaký rozdíl je. Pokud chcete highlighter, který bude schopen zastoupit korektor, tak rychle pro Lumi, pokud chcete jen highlighter a máte chuť se trochu odměnit, víte co máte dělat.

máte zkušenost s některým z nich?
FACEBOOK/INSTAGRAM


Žádné komentáře

Okomentovat

© HI LYCHEE

This site uses cookies from Google to deliver its services - Click here for information.

Professional Blog Designs by pipdig