#FOTD: Christmas

Ahh I can't belive it's Christmas. Mainly because it means the end of #blogmas for me as we celebrate Christmas today here in the Czech Republic. I wanted to finish with something festive and what would be a better end to #blogmas than a Christmas fotd. I wanted to go for something classic and festive so here's what I came up with. All the products are written below & I'm off to see the food & Nightmare Before Christmas. 

I also wanted to thank you all for being such a babes and I hope you all have the best time with your families & your beloved! Merry Christmas!

NARS Tinted Moisturiser, Maybelline Age Rewind Concealer, Bobbi Brown Cream Blush in Raspberry, Maybelline Blush in 401, Kat Von D Tattoo Liner in Trooper, Burberry Eyeshadow in Taupe Brown, NARS Brow Perfector & Sephora Lip Stain in Always Red
CZ
Nechce se mi ani věřit, že už jsou Vánoce. A to především proto, že tenhle den také znamená konec #blogmas. Chtěla jsem #blogmas zakončit něčím slavnostním a vánočním a co by bylo lepší, než slavnostní fotd. A tady můžete vidět, s čím jsem přišla! Všechny produkty máte vypsané nahoře a já se jdu vrátit k jídlu a k Nightmare Before Christmas. 

Chtěla jsem Vám všem také poděkovat, že jste si i dneska našli čas na můj kousek internetu a přeji Vám ty nejkrásnější Vánoce a čas strávený s Vašimi rodinami a blízkými. 

10 komentářů

 1. wow wow, ten lip stain! nádherná barva! krásné Vánoce, dívenko *

  OdpovědětVymazat
 2. Love the lip colour, it looks beautiful on you!
  Maddy, xo // UNSTITCHEDD

  OdpovědětVymazat
 3. Oh wow, your lip colour is STUNNING! Absolutely gorgeous look :) Merry Christmas to you! Hope you have an amazing day!

  Tasha // shiwashiful.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. thank you so much Tasha! wish you a merry Christmas! xx

   Vymazat
 4. Ty jo Lindi ten lipstain, asi jsem se zamilovala!!!;)) Vydrží?A nevysušuje moc? Ten odstín je pro tebe jak dělanej!;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vydrží strašně dlouho a pokud nemáš nějak hodně vysušené rty, tak se dá vydržet :) a děkujuu <3

   Vymazat
 5. that lip shade is beautiful!

  from helen at thelovecatsinc.com

  OdpovědětVymazat

© HI LYCHEE

This site uses cookies from Google to deliver its services - Click here for information.

Professional Blog Designs by pipdig