High-End Brands I Want To Explore More

Ever since I started blogging I focus mainly on a high-end content. This is basically because at least in my opinion you usually really get what you pay for in terms of quality of the product, the packaging and the longevity of the product. I understand that some people can't afford high-end beauty products and I also understand that some basically don't care wheather the product is high-end or drugstore but I really see the difference when it comes to this. 

Don't get me wrong I love me a bit of drugstore products (here I talk about my five holy grail products from the drugstore) but majority of my collection is still high-end. In today's post I want to share with you five high-end brands from which I tried only one or two products but I already know I want to explore more! Let's get started!

Hourglass is first on the list and I can't even tell you how many hours I spent watching all of the swatches and everything before I decided to pick up the Ambient Lighting Blush in the shade Mood Exposure. And I'm more than glad I did so. After touching this incredibly soft blush (review here) I'm so ready to try more from the brand, for example their cult powders or the new foundation or bronzer. Same goes to Kevyn Aucoin which I discovered through the Creamy Glow Duo in Candlelight/Sculpting (review here) and I now see what the fuzz is about. I had the pleasure to try the Sculpting Powder in Medium with Zuzka and it's next on my (wish)list. Dreamy contour products! Next we have Bite Beauty. Ohh Bite. When we went to the US last year I knew I have to get one of their Matte Créme Lip Crayons (after all I came home with two of them - review here) and I'm quite sad I didn't pick up any other lip formula. Next time! Stila is one of those brands I don't find really interesting on my own but then I see other people using their products and I'm just like 'ok I need this'. The Stay All Day Liquid Liner is my all time favourite (I have it both in black and brown) and I would love to try their lip & cheek colors or the brow tint. Lastly let's talk about skincare. There are not many brands I'm thrilled about when it comes to skincare but last fall I really felt the need to get something from Antipodes. An organic skincare brand from New Zeland which everyone loves - that sounds interesting to me. So I got the mini set (review coming soon) which contained the well known Vanilla Pod Day Cream and this mini Divine Face Oil with Avodaco Oil and Rosehip. I have to say I hate the smell of the day cream but I'm head over heels in love with the oil which makes me want to try the night cream which contains pear and avocado. 

Which high-end brand seems worth trying to you? 
(PS: I'm still in a desperate need of something from Charlotte Tilbury. Which 
products should I try?)


CZ
Od úplného začátku Hi Lychee bloguju převážně o high-end (dražší/parfumérkové) kosmetice. Je tomu tak především proto, že dle mého názoru u většiny high-end produktů vážně dostanete to, za co jste zaplatili, produkty i vypadají krásně a také delší dobu vydrží (samozřejmě jako vždy najdeme výjimky). Rozhodně chápu, že si každý nemůže dražší produkty dovolit a stejně tak chápu, že někdo mezi nimi prostě nevidí rozdíl, já ho ze svého subjektivního pohledu ovšem vidím, a proto často raději investuji do dražšího produktu, než abych měla doma spoustu levných věcí, které mi tak úplně nesedí. 

Nechápejte mě špatně, rozhodně mám produkty z drogérie, které mám ráda a kterým některé high-end produkty nesahají ani po paty (článek tady), ovšem většina mé kosmetiky high-end je a tak mi to vyhovuje. V dnešním článku bych vám ráda ukázala značky, od kterých jsem sice vyzkoušela pouze jeden či dva produkty, ovšem již teď vím, že toho chci vyzkoušet víc! Tak jdeme na to!

Hourglass jsem měla ve svém kosmetickém hledáčku už nějaký ten pátek a nedá se snad ani vyjádřit, kolik času jsem strávila nad fotkami, swatchi a videi jejich tvářenek, než jsem se rozhodla si pořídit Ambient Lighting Blush v odstínu Mood Exposure. A po vyzkoušení této neskutečně jemné a nádherné tvářenky (recenze tady) je mi jasné, že jednou musím vyzkoušet i kultovní pudry či nový bronzer. Stejně tak je tomu u Kevyn Aucoin. K této značce jsem se dostala především díky jejich proslaveným konturovacím produktům a Creamy Glow Duo v odstínu Candellight/Sculpting (recenze tady) bych jen tak nevyměnila! U Zuzky jsem také měla možnost vyzkoušet Sculpting Powder v odsítnu Medium a od té chvíle je připsaný na můj imaginární wishlist. Jako další tu máme Bite Beauty. Když jsme loni na podzim vyráželi do New Yorku, věděla jsem, že se musím vrátit alespoň s jedním z jejich Matte Créme Lip Crayons. Nakonec jsem se vrátila se dvěma - recenze tady - a doteď jsem smutná, že jsem nevyzkoušela i další produkty. Příště! Stila je pro mě značkou, jež mě nikdy samotnou nezaujme, pak produkty ovšem vidím používat ostatní a mám pocit, že od nich potřebuju všechno! Linky Stay All Day mám v hnědé a černé a jsou to rozhodně ty nejlepší linky ve fixu, které jsem kdy měla možnost vyzkoušet (a ano, zkoušela jsem i Kat Von D Tattoo Liner a pořád mi Stila sedí víc). Brousím si zuby na jejich krémovou tvářenku a fixu na obočí! Jako poslední se pojďme podívat na péči o pleť. Popravdě mě v péči zaujme jen málo značek a z ničeho většinou nejsem tak nadšená, abych produkt musela okamžitě vyzkoušet.  S Antipodes to ovšem bylo jinak a já se tak loni rozhodla vyzkoušet alespoň dvě miniaturky, jež jsem si pořídila na FeelUnique. V balíčku byl denní krém Vanilla Pod a tento maličký Divine Face Oil with Avocado Oil & Rosehip. Musím přiznat, že krém mi nesedl vůbec, především kvůli silné vůni, zato olejíček jsem si zamilovala a chtěla bych díky němu vyzkoušet noční krém, jehož je vyroben mimo jiné z hrušek a avokáda. Mňam! 

Jaké high-end značky zajímají vás, nebo byste od nich chtěli vyzkoušet více?
(PS: Pořád cítím potřebu vlastnit něco od Charlotte Tilbury, pokud máte tipy, sem s nimi!)


12 komentářů

 1. Ze zmíněných značek jsem bohužel nic neměla, ale Bite Beauty mě láká také! Já už dloouho toužím po Lorac Pro paletce, a celkově Lorac produktech. Teď mi kamarád dovezl Tarte oční stíny a tvářenky a jsem z nich nadšená, takže rozhodně taky Tarte bych ráda prozkoumala více :). Poslední dobou mě v Sephoře zaujalo i BareMinerals..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem z Bite vážně nadšená a taaak smutná, že se u nás nedá sehnat! :D Od Tarte jsem měla tvářenku a bohužel jsem z ní moc radost neměla, ale každému prostě sedí jiné věci :) bareMinerals mají skvělé stíny, tak na ty určitě koukni! :)

   Vymazat
 2. Really wanna try something from Hourglass and Bite Beauty. Loved your picks !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thank you Saumya! You surely have to try Hourglass blushers, they're fab!

   Vymazat
 3. I used to be all about the drugstore products (still am though!) because that was generally all I could afford, but I'm slowly trying out more high end products and loving it! I haven't gotten anything from HG but I do really want to try the blushes! Definitely give the Stila convertible colours a go! I just bought a whole palette of them and I'm loving it! Oh! Antipodes is actually a New Zealand brand! Love their stuff too :)

  Tasha // shiwashiful.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thanks for the correction Tasha! I didn't know :) I have to give these Stila covertible colours a go as they sound really amazing! Which shade should I get?

   Vymazat
 4. Krása, z těchto dražších značek jsem nic nezkoušela, ale určitě bych chtěla časem investovat právě do kvalitnější a dražší kosmetiky :)

  New in: April 2015 + GIVEAWAY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z toho co jsem vyzkoušela, tak můžu rozhodně doporučit NARS nebo Bobbi Brown, i když produkty NARS jsou hodně specifické a chce to chvíli se s nimi naučit pracovat :)

   Vymazat
 5. Beautiful selection of products & brands. I love Kevyn Aucoin, I've picked up quite a few of his products now but am still looking to expand my collection! Charlotte Tilbury is such a great brand, you should definitely try some of her stuff out. I really recommend the lip liners and her mascara! Hourglass is the next brand on my list to try, I can't believe I still haven't!

  Jasmine | jasminehardingmakeup.blogspot.co.uk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thank you Jasmine! I saw your post about Kevyn and I got so curious about a lot of products! And Charlotte? aaah I need to place an order asap!

   Vymazat
 6. Hourglass, Charlotte Tillbury a Kat von D :) a plno dalších věcí, které u nás bohužel dostupné nejsou :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta Charlotte mi taky nedá spát, kdyby nebylo poštovné deset liber, mám už doma konečně ty její matné rtěnky! :D

   Vymazat

© HI LYCHEE

This site uses cookies from Google to deliver its services - Click here for information.

Professional Blog Designs by pipdig